1968 yılında Calvin Klein kendi adıyla bir moda evi kurdu. Amerikalı moda tasarımcısı aynı zamanda giyimin yanı sıra parfüm, mücevher ve saat üzerine de birbirinden farklı tasarımları piyasaya sunmuştur.

Moda sektöründe uzun yıllardır yer almakta olan Calvin Klein markası özellikle modanın nabzını tutacak birbirinden farklı ürünlerin piyasaya sunulmasını sağlamaktadır. 19 Kasım 1942 tarihinde Amerika’da doğan ünlü modacı Calvin Klein tarafından kurulmuştur. Ünlü modacının ailesi Yahudi ve aynı zamanda Macar göçmenidir.

Endüstriyel tasarımlar üzerine eğitim aldıktan sonra tamamlamış olduğu eğitimin ardından modaya yönelmiştir. Markayı oluşturarak özellikle moda sektöründe fark yaratmayı başarmıştır. 10.000 $ sermaye ile kurulan şirket ilk olarak York Hotel de kaban satmakta olan bir dükkan olarak hazırlanmıştı.

Daha sonrasında çalışmaların iyi gitmesi sayesinde büyüyerek marka haline gelmiştir.Ayağına gelen fırsatları değerlendiren Klein, Bonwit Teller çalışanları karşısında özellikle yeteneğini ve başarısını ortaya koyarak ilk koleksiyonu olarak erkek ve bayan kabanların dan oluşturmuş olduğu tasarımları gösterime çıkartmıştır.

1973 yılında 74 parçadan oluşmakta olan kadın koleksiyonu sayesinde caddesi ödülüne layık görülmüştür. Üç yıl arka arkaya aynı şekilde bu ödülü almıştır.Şirket aynı zamanda kozmetik, erkek giyim, jean üzerine de lisans alarak yıllık kazancını 100 milyon $ olarak yükseltmişti. 1970 yılında bir farklılık yaratarak jeanlerin arka cebine marka ismini yazmıştır. Bu sayede de özellikle tüketicilerin büyük ilgisini çekmiştir.

Marka dünya genelinde gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarda Calvin Klein müşteri hizmetleri ile de müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde hizmet vermektedir.

Calvin Klein İletişim Bilgileri

1992 yılında iflasın eşiğine gelen marka iç giyim ve parfüm pazarına yönelerek stratejilerini başarılı bir şekilde uygulanmıştır. 1999 yılında şirketin satılması gündeme gelmiştir. 2002 yılında ise marka Philips Van Heusen şirketine satılmıştır.

Verilen bu kararın ardından Calvin Klein yavaş yavaş şirketten uzaklaşmaya başlamıştır. Markanın pek çok farklı bölgede bulunan mağazalarıyla iletişime geçmek isteyenler için Calvin Klein çağrı merkezi telefon numaraları aşağıda yer almaktadır.

İstinye Park Calvin Klein iletişim

0212 345 58 04

Akmerkez Calvin Klein İletişim

0212 282 22 06

Metrocity Calvin Klein iletişim

0212 344 04 74