BUDO yani Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi, Ocak 2013 yılında Bursa ile İstanbul arasındaki deniz ulaşımını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Yine aynı şekilde Bursa ile İstanbul arasındaki deniz ulaşımı İDO ile de sağlanmaktadır ancak yoğunluk olması ve bir alternatif daha olması açısından kurulmuştur.

“VER ELİNİ BURSA, VER ELİNİ İSTANBUL” sloganı ile çalışmaya devam eden BUDO’nun yolucusu çoktur. Deniz yolculuğunu tercih edenler için oldukça kullanışlı bir yolculuk olcağına emin olabilirsiniz hem yolculukta zevkli geçeceğinden dolayı sıkılmicaksınız simit ile martıda besleyebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir kuruluş olan BUDO, BURULUŞ’a bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bursa – İstanbul arası deniz seferlerinin yapıldığı güzergahlar şöyledir; İstanbul için: Kabataş,Eminönü – Sirkeci, Bursa’da için ise: Mudanya.

BUDO Seferleri Tam Listesi
İstanbul(Kabataş) – Bursa(Mudanya)
Bursa(Mudanya) – İstanbul(Kabataş)
İstanbul(Kabataş) – Armutlu(İhlas)
Armutlu(İhlas) – İstanbul(Kabataş)
Armutlu(İhlas) – Bursa(Mudanya)
İstanbul(Büyükçekmece) – Bursa(Mudanya)
Bursa(Mudanya) – İstanbul(Büyükçekmece)
İstanbul(Kabataş)-Erdek
İstanbul(Kabataş)-Marmara Adası
Marmara Adası -İstanbul(Kabataş)
Erdek – İstanbul(Kabataş)

BUDO Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
0850 850 99 16

BUDO’nun yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 0850’li bir BUDO müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu numara aracılığıyla BUDO seferleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir; bilet satın alma işlemleri gerçekleştirebilir, BUDO sefer saatleri hakkında bilgiler alabilir; istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi bu hat üzerinden bildirebilirsiniz.