Bridgestone araba lastikleri, dünya üzerinde araba lastiği üretiminin büyük çoğunluğunu yapan önemli şirketlerden bir tanesidir. Japon menşeili firma ilk araba lastiğini 1930 yılında yaptıktan sonra ekonomik çalkantılar yaşasa da 2000’li yıllara geldiğimizde vazgeçilmez firmalardan olmuştur. Avrupa, Amerika, Asya, Orta Doğu ve Afrika’da birçok üretim ve satış merkezine olan Bridgestone, ülkemizdeki çalışmalarına 1988 yılında Sabancı Grubu ile eşit hisseli bir ortaklık kurarak başlamıştır.

BRİDGESTONE MÜŞTERİ HİZMETLERİ

“Bridgestone emniyet lastiği” sloganıyla yola çıkan firma, ürettiği ürünlerin pazarlamasını sağlamlık ve dayanıklılık üzerine yaparak kullanıcılar için hayati öneme sahip olan detayları ön plana çıkarıyor. Satış aşamasında ve satış sonrasında müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Bridgestone çağrı merkezi aktif olarak çalışmaktadır. 0850 210 43 00 numaralı müşteri iletişim merkezi ile iletişime geçerek sorularınıza cevap bulabilir önerilerinizi dile getirebilirsiniz. 08: 00 – 20: 00 arasında ise Whatsapp’tan iletişime geçebileceğiniz whatsapp destek hattı 0553 017 90 90 numarası ile aktif olarak hizmet vermektedir. Müşteri iletişim merkezinde haftanın her günü ve günün her saati hizmet verilmektedir. Bridgestone’nin tüm ürünlerinin özelliklerini, Bridgestone yetkili bayilerini öğrenebilir, istek, ihtiyaç ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Ülkemizin yerli ve köklü şirketlerinden biriyle ortak olarak hareket etmesinin avantajını kullanan Bridgestone, ülkenin dört bir yanına bayilikler ve servis faaliyetini gerçekleştirecek servis anlaşmalarını gerçekleştirmiş durumda. Tüketimin fazlalığı, servis ve müşteri çağrı merkezinin yoğun mesaide olmasını sağlamakla birlikte, dünya üretim potansiyelinin çoğunluğunu karşılamasının hakkını da vermektedirler. Üretilen ürünler yurtiçi ve yurt dışı pazarının ihtiyacını karşılamaktadır.

BRİDGESTONE ARABA LASTİKLERİ VİZYONU

Bridgestone, araba lastikleri üretirken ortaya çıkardıkları ürünün sadece bir araba lastiği olmadığının farkında olup insan sağlığını düşünerek güven dolu bir sürüşün gerçekleşmesi amacıyla “Bridgestone emniyet lastiği” sloganını kullanarak üretimlerini devam ettirmektedir. Her türlü zeminde daha iyi tutunma özelliği sağlayan, düşük sıcaklıklarda sertleşmeyen, ıslak zeminde yolu kavramasını sağlayan, en keskin virajları ıslak veya kuru olmasına aldırış etmeden sağlamlaştıran, kayma riskini azaltan, ani manevra ve frenlere anında cevap veren ve dayanıklılığı oldukça yüksek olan lastikler ürettiğini iddia etmektedir.