İsminden de anlaşıldığı gibi otomotiv sektöründe önemli konuma gelen Borusan Otomotiv, Borusan Holding’in distribütörlük gurubu şirketleri arasında yer almaktadır.

1984 yılında Borusan Holding ve Giwa Holding ortaklığı ile BMW distribütörü olarak kurulan Borusan Otomotiv, Borusan Oto olarak hayatına başlamıştır. Kurulduğu yıl 47 kişilik bir ekiple başlayan Borusan Oto 16 adet otomobil ve 2 adet motosiklet satışı gerçekleştirmiştir.

Borusan Oto ismi ile hayatına başlayan Borusan Otomotiv, Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş., Borusan Oto Servis ve Ticaret A.Ş., Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ve Borusan Oto Kıbrıs Ltd. olarak 4 şirket ile hayatına devam etmektedir. Günümüzde 1400 kişilik bir ekiple 20000 adet satışların üzerine çıkmaktadır.

Borusan müşteri hizmetleri telefon numarası, 0212 412 00 00’dır.

Borusan Otomotiv’in Distribütörü Olduğu Markalar

Hayatına BMW otomobil ve BMW motor satışları ile başlayan Borusan Otomotiv, günümüzde satışlarına Jaguar, Land Rover ve MINI’yi de eklemiştir.

Bu markaları da bünyesine ekleyen Borusan Otomotiv, bu sayede daha büyük bir kitleye ve satış hacmine ulaşmıştır. Diğer markaları BMW kadar fazla satılmasa da büyük bir fayda sağlamaktadır.

Parkende satış dağılımına baktığımızda ise bu satışların yüzde seksen ikilik bölümünü BMW grubu oluştururken, yüzde on sekizlik bölümü diğer markalar oluşturmaktadır. Yüzde on sekizlik bölümün yüzde dokuzunu MINI, yüzde sekizini Land Rover, yüzde birini ise Jaguar oluşturmaktadır.

Bunların yanında Borusan Otomotiv hemen hemen tüm markaları içerisinde barındırdığı ikinci el otomotiv satışlarını da gerçekleştirmektedir.

Borusan Otomotiv’in Yetkili Servis ve Yetkili Satıcıları

Hemen hemen ülkenin her bölgesinde Borusan Otomotiv’in Yetkili Servis ve Satıcılarına rastlamak mümkün. Bu yerlerden araç bakımlarınızı gerçekleştirebilir ve alım-satım yapabilirsiniz.

Bazı şehirlerde yalnızca yetkili servis bulunurken, bazı şehirlerde de hem yetkili servis hem de yetkili satıcı bulunmaktadır.

Yetkili Servislerin bulunduğu şehirlerin içerisinde, Tekirdağ, Sakarya, Çorum, Denizli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Van, Erzurum ve Trabzon bulunmaktadır. Bu Yetkili Servislere giderek araç bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Yetkili Servis ve Yetkili Satıcıların bulunduğu şehirler içerisinde ise, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Samsun, Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Adana, Gaziantep, Antalya, Muğla ve İzmir bulunmaktadır.

Borusan çok büyük bir müşteri kitlesine sahiptir. Bu sebeple tüm bu müşterilerinin kendilerine ulaşabilmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesi için bir çağrı merkezi oluşturmuştur. Bu çağrı merkezine ulaşabilmek için tek yapmanız gereken şey, numarayı çevirmek.