BiTaksi uygulaması, uygun durumda olan taksi sürücüleri ile taksi arayan yolcuları buluşturan, akıllı telefonlarınız yardımıyla taksi çağırmanızı sağlayan bir platformdur. Daha çok büyükşehir insanına ve sirkülasyon yapısına uygun olarak hazırlandığı düşünülen bu uygulama şimdilik İstanbul ve Ankara’da hizmet vermektedir. Türkiye genelinde yayılmasını sağlayabilmek için çalışmalar sürmekte. Akıllı cihazlarınızda kullanılan bu uygulama sayesinde tek tuşla bulunduğunuz noktaya taksi çağırmanız mümkün.

BİTAKSİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ

BiTaksi uygulaması sürekli sirkülasyon halinde olduğundan dolayı müşteri hizmetleri gün içinde aktif halde hizmet vermektedir. 0850 333 47 00 numaralı müşteri çağrı merkezi sayesinde soru, öneri ve sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Uygulamanın yapısı gereği hizmeti aldığınız taksiyi yorumlamanız ve puanlamanız mümkün ancak problem yaşamanız halinde müşteri çağrı merkezini arayarak bildirebilirsiniz. Size hizmet veren taksinin hangi saatlerde kime hizmet verdiği sistem uygulaması tarafından bilindiği için unutulan eşyalarınızı yine çağrı merkeziyle iletişime geçerek bulabilir ve kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu uygulamaya taksi şoförleri üye olduğu gibi ayrıcalık gözetilmeksizin müşteriler tarafından değerlendirilir. Yorum ve yıldızlama sistemi sayesinde taksi şoförleri denetlenmiş ve takip edilmiş olur. Maksimum memnuniyet seviyesi 5 yıldız olarak belirlenmişken, 4,5 yıldızın altında alan taksi şoförleri otomatik olarak sistemden elenir ve müşteri alamaz. Puanlama sisteminin dışında karşılaştığınız sorunları yine müşteri hizmetleri aracılığıyla dile getirebilirsiniz. Çünkü bu uygulamada büyük hatalar yapan şoförler, puanları yüksek dahi olsa sistemden çıkartılırlar. Uygulama müşteri memnuniyetini üst seviyelerde tutmayı hedeflemektir.

BİTAKSİ NASIL ÇALIŞIR?

BiTaksi akıllı telefonlarınıza yüklediğiniz uygulamalar sayesinde zaman tasarrufu sağlamanın yanında kolaylık sunan bir taksi çağırma projesidir. Uygulama üzerinde konumunuz yer aldığı için tek tuş ile bulunduğunuz noktaya taksi çağırma imkanınız var. Size yönlendirilen taksinin, şoförünün ismi, puanı ve taksinin plakasını ekranda görerek harita üzerinden gelişini takip edebilirsiniz. Ödeme işlemlerini ister nakit ister kredi kartı ile yapabilir, yolculuk sonunda şoföre puan verebilir ve yolculuğu yorumlayabilirsin. Bu sayede müşteri memnuniyeti üst seviyelerde tutularak sizlere en iyi hizmeti veren taksi şoförleri ile çalışmış olmaktadır. Uygulama sayesinde etrafında yer alan müsait taksi şoförlerini görebilirsin. Gideceğiniz yere uygulama üzerinden belirtmeniz halinde yol tarifi yapmanıza gerek kalmaz.