Birkenstock firması 1774 yılında Johann Adam Birkenstock tarafından Almanya’nın Langen-Bergheim semtinde kurulmuştur. 1896 yılına gelindiğinde esnek ayakkabı iç tabanı imal etmeye başlayan firma daha sonra bunları satmaya başladı. 1925 yılında ise “Mavi Taban” adı verilen aşırı konforlu yeni ürününü dünyaya tanıttı. 1932 senesinde ise Carl Birkenstock, Birkenstock Eğitim kurumlarını kurdu.

Aynı tarihte “Carl Birkenstock Sistemi” dönemin en iyi pediatristleri ve doktorları tarafından ülke genelinde onaylandı. 1964 yılında ise Carl Birkenstock esnek tabana sahip ilk spor sandaleti olan “Madrid” modelini tanıtarak piyasaya sürdü. Bu tarihten 2 yıl sonra şirket Amerika Birleşik Devletlerin de faaliyet göstermeye başladı.

Geçtiğimiz yıl firma Amerika’ya gidişinin 50. Yılını kutladı. Yaklaşık 2 buçuk asırdır süregelen bir marka olan Birkenstock sürekli gelişen köklü firmalar arasında yer almaktadır. Günümüzde merkezi ABD’nin Novato semtinde bulunan firma 90’dan fazla ülkede hizmet vermektedir.

İnsan ayağının anatomisine uygun üretilen tabanlıklar bu alanda insanların en çok rağbet gösterdiği noktalardan bir tanesidir. Firma günümüzde bot, ayakkabı, sandalet, spor ayakkabı ve çorap gibi birçok kategoride ürün satarak müşterilerine hizmette bulunmaktadır. Ülkemizde Beymen ve Boyner Grup tarafından distribütörlüğü bulunan marka HepsiBurada, Morhipo, Trendyol gibi sanal alışveriş siteleri üzerinden satışı yapılmaktadır.

Birkenstock Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0 (216) 359 71 71

Birkenstock Türkçe müşteri hizmetlerine sahip değildir. Ancak Akmerkez ve Kanyon Birkenstock mağazalarını arayarak iletişim kurabilirsiniz. Bu numaralar aracılığı ile şikayet, istek, talep ve önerilerinizi rahatça iletebilirsiniz.

Birkenstock firması sandalet ve ayakkabı sektörünün öncüleri arasında yer almaktadır. Ayakkabı üretiminin yanı sıra ayakkabı tabanı üretiminde ileri seviyede bulunan firma ayakkabı ve tabanlık denilince ilk akla gelen firmalar arasında yer almaktadır.