Türkiye’de 1950’li yıllarda sanayileşme döneminin yeni yeni canlandığı dönemlerde Vehbi Koç ülkeye döviz getirmesi amacı ile salça üreticisi Bejerano ile birlikte Beko şirketini kurdu. Adlarının baş harflerinden doğan marka ismi Bejerano ve Koç isimlerinden ortaya çıkmıştır.

Beko adını alan firma 1954 yılında hayata geçirildi. Açıldığı ilk tarihlerde konserve firması olan Beko sonraki yıllarda General Elektrik’ten bayilik alarak ampul satışı yapmaya başladı. Ampul satışlarının ardından daha iyi bir altyapıya sahip Arçelik firması Vehbi Koç tarafından kuruldu.

Günden güne gelişen firma 1983 yılında beyaz eşya üreterek beyaz eşya satışlarına başladı. Uzun yıllar boyunca ülkemizde beyaz eşya satan firma 1990 yılı itibari ile yurt dışına açılarak ihracata başlayan firma oldukça büyümeye başladı.

Bu yıldan sonra gittikçe büyüyen firma ülkemize döviz getiren önemli markalardan birisi haline geldi. Günümüzde Beko tüm Türkiye’de ve dünyada önemli bir marka haline gelmiştir.

Birçok noktada satış bayisi bulunan Beko firmasının müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır.

Beko Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 08 88

Beko Müşteri Hizmetleri İletişim Formu
İletişim Formu

Ülkemizde yıllarca hizmet veren Beko müşteri hizmetleri 444’lü iletişim telefon numarasına sahiptir. Müşteri hizmetleri numarasını arayarak satış öncesi ve sonrası ürünler hakkında bilgi alabilir şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca şikayetlerinizi ve önerilerinizi yazılı olarak iletişim formu üzerinden müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.