Aski Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Bakanlar kurulu kararı ile 1987 yılında kurulmuştur. Amaçları doğrultusunda hayat kaynağı olan suyu her kesime ulaştırmak olan Aski kaliteli ve temiz içme suyunu sunmaktadır. Genel müdürlük iletişim merkezleri 7/24 hizmet vermekte olup, teknoloji ile bir bütün halinde olan Aski mavi masa çağrı merkezi olan 153 telefon numarası ile iletişimi güçlü bir alt yapıya sahiptir.

Müşteri hizmetleri numarası 0312 616 10 00 olup öneri, soru ve şikâyetlerinizi bildirebilirsiniz.  Bölge müdürlükleri ve tahsilat şubeleri internet sitelerinde ayrıntılı verilmiş olup Ankara içinde olan her bölgeye hizmet verebilen güçlü bir su firmasıdır.

ASKİ Kartlı Sayaç (Akıllı Su Sayacı)

ASKİ 1994 yılından bu yana akıllı su sayacı sistemi ile çalışmalarını yürütmektedir. Bu sistem ile su dağıtma işlemlerinin kolaylaştığı görülmüş olup kaçakları önlemede de etkili bir sistemdir. Elektronik sayaçlarda kartlı bir sistem vardır. Kredi kartı gibi kart ile çalışan bu sistemin kontrolü kolay olduğu gibi ekranlar yardımı sayaç okuma işlemi yapılır. Sayacı kullanmak için ödeme noktalarından kredi yüklemesi yapılır ve kartın içindeki kredi bitmeden abone uyarılır. Abone istediği kadar kredi yükleyebilir ve istediği zaman kontrolünü sağlayabilir.

Akıllı sayaçlar ile maliyetler daha az seviyeye indirilebilir ve kontrolü kolay olduğu için kullanımı avantajlıdır. Yüksek oranda su tüketen, abonelik merkezlerine gidip ödeme yapma şansı olmayan kişiler için kullanımı çok avantajlı olan bu akıllı sayaç sistemi ile ASKİ tüm problemleri çözüme kavuşturmuştur.

ASKİ Su Kalite Politikası

Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan ASKİ firması kaliteyi en üst düzeyde tutarak su deneylerini uluslararası standartlara uygun olarak laboratuarlarında yapmaktadır.

ASKİ Çağrı Merkezleri

İnternet siteleri olan www.aski.gov.tr adresinde yer alan online işlemler menüsünden tüm bilgilere ulaşabilir ve yüklemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mavi masa kodu olan 153 müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermekte ve 0312 616 10 00 numaralı çağrı merkezi ise hafta içi 08.00-17.00 arası soru ve önerileriniz için çalışmaktadır. Sayaç arızalarını bildireceğiniz çağrı merkezi numaraları ile hızlı çözümler bulabilirsiniz.