Ask.fm, 2010 yılında Letonya’da kurulan sosyal platformdur. Sanal bir ortamda kullanıcıların birbirlerine soru sormasına olanak sağlayan platform, birçok farklı seçeneği ile kullanılmakta ve kişilerin tercihlerini ön planda tutmaktadır. Ask.fm profili bulunan kişilere kendi profiliniz aracılığıyla veya anonim olarak soru sorma hakkı tanınmaktadır. Kullanıcı bu soruları görüntüleyebilir ve isterse cevaplayarak ana sayfasında yer almasını sağlayabilir. Kişinin talepleri doğrultusunda anonim özelliği kapatma yetkisi de bulunmaktadır. Ask.fm müşteri hizmetleri, ülkemizde de kullanılan platformun kullanıcı destek hizmetini sunmaktadır.

Ask.fm Müşteri Temsilcisi

Ask.fm müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Global ölçekte birçok ülkede bulunan platform, destek hizmetlerini mail yoluyla gerçekleştirmektedir. Milyonlarca kişinin kullandığı uygulamanın destek hizmetini telefon yoluyla gerçekleştirmesi yoğunluğa ve zaman kaybına yol açmaktadır.

Ask.fm müşteri temsilcisi ile yazılı bir şekilde görüşme gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • fm uygulaması veya internet sitesi üzerinden ana sayfaya giriş yapınız.
  • Sağ üst köşede yer alan “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu alanda sizden istenen iletişime geçilecek e posta, sorun türü, adı soyadı, ülke, sorunun detaylı tanımı ve eklemek istediğiniz görselleri eksiksiz olarak doldurarak Ask.fm müşteri hizmetlerine ulaştırabilirsiniz.
  • fm destek ekibi 24 saat içerisinde geri dönüş yapmaktadır.
  • Sorun olarak belirtmek istedikleriniz belirli kategoriler altında toplanmaktadır. Bunlar; reklam, kabadayılık, giriş yapamıyorum, fotoğraf anketleri, ürün geri bildirimleri, sahte hesabı raporla, yaş sınırının altındaki kullanıcı, teknik problem, hesap doğrulama ve Ask.fm’den çıkmak istiyorum olarak sıralanmaktadır.

Ask.fm Nasıl Kullanılır?

Ask.fm, kullanıcıların birbirlerine soru sormasını amaçlayan bir platformdur. Kullanıcılar bu platforma üye olarak kendi profillerini oluşturabilir ve soruları kabul edebilir. Soru sormak isteyen kişiler ise ister kendi profillerinden isterlerse de anonim bir şekilde sorularını ileterek cevaplanmalarını sağlayabilir. Kullanıcılar, kendilerine yöneltilen her soruya cevap vermek zorunda değildir. Sorular içerisindeki rahatsız oldukları detayları Ask.fm müşteri hizmetlerine bildirerek gerekli cevaplandırmaların yapılmasını sağlayabilmektedir.

Kullanıcılar sadece takip ettikleri veya gerçek profile sahip olan kişilerden soru almak istedikleri takdirde “Anonime Kapat” seçeneğini kullanabilmektedir. Bu özellik sayesinde anonim bir şekilde sorulara maruz kalmamaktadır. Platformun kullanımı sırasında yaşanabilecek tüm sorunların çözümlenmesi için Ask.fm müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.