Aras kargo Türkiye’nin taşımacılık alanında faaliyet gösteren en eski şirketlerinden birisidir. Aras kargo modern anlamda kargoculuk faaliyetlerine bir süreç sonunda başlamıştır.1979 yılında Celal Aras tarafından kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketi dağıtım alanında yaptığı başarılı iler sayesinde 1989 yılında kargo alanında faaliyet göstermeye başlamıştır.

Aras kargo sürekli gelişen ticari yaşamın adeta bir parçası olarak önce Türkiye’de sona dünyada en başarı kargo şirketlerinden birisi haline gelmeyi başarmıştır. Gelişen E ticaret modeli insanların daha fazla kargo kullanmasına neden olmuş bu da Aras kargonun hızlı bir şekilde faaliyetlerini katlayarak arttırması ile sonuçlanmıştır. Aras kargo küçük bir yerel dağıtıcı iken büyümesinin yıllar boyunca sürdürerek bugün 13 Bölge Müdürlüğüne ulaşmıştır. Yükselişine devam eden şirket operasyonel anlamda kendisine hız katan 29 transfer merkezi, 900 şube ile hizmet vermeye devam etmektedir. Büyümenin getirdiği müşteri sayısı ise bugün 4000 adetlik araç filosuna ulaşılmaya neden olmuştur.

Her ay Aras kargodan hizmet alan müşterilerin sayısı ise 12 Milyonu bulmuştur. Müşterilerine sürekli yeni çözümlerle hızlı hizmet sunaya devam eden Aras kargo 1600 e yakın yerleşim biriminde hizmet göstermeye devam etmektedir. Bu büyük güç aynı zamanda büyük bir insan kaynağını yöneterek yaklaşık 14 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Aras Kargonun Yenilikçi Yapısı

Aras Kargo gün geçtikçe gelişen yapısı sayesinde müşteri kitlesini arttırmaya devam etmektedir. Bugün mobil uygulama sayesinde insanlara çok daha hızlı bir şekilde hizmet veren firma müşterilerine özel gönderim seçenekleri sunabilmektedir. Kullanan herkes için ihtiyaçlarına özel çözümler sunabilen Aras kargo oldukça uygun fiyata gönderim yapabilmektedir. Geniş ve yaygın gönderim ağı sayesinde Türkiye’nin dört bir tarafına gönderim yapabilen firma rakiplerinden farklı olarak hızı ile ön plana çıkmaktadır.

Aras Kargo Mobil Uygulama ve Çağrı merkezi

Aras kargoya ulaşmanız gerektiğinde akıllı cihazlara yüklenebilen Mobil uygulama aracılığı ile hizmet alabileceğiniz gibi çağrı merkezinden de destek alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine 444 25 52 nodan ulaşarak istediniz işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda dağıtıma çıkmadan eğer isterseniz gönderinizi şubeden teslim alabilir bunu içinde şubelerle iletişime geçebilirsiniz.