Apple firması 1976 yılında Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ron Wayne tarafından Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. Oldukça ilginç bir kuruluş hikayesine sahip marka günümüzde dünyanın en büyük firmaları arasında bulunmaktadır. Sahip olduğu maliyet dünya üzerindeki birçok 3.dünya ülkesinin milli gelirinden daha fazla olduğu bilinmekte.

Tabiri caizse firma adeta bir ülke ekonomisine sahip. Kurulduğu ilk yıllarda elmanın bir türü olan “Macintosh” ismini kullanan firma daha sonraları “Apple” adı ile yollarına devam etmektedir.

Birtakım söylentilere göre Steve Jobs’ın bu ismi seçmesindeki nedenin ikinci dünya savaşı yıllarında bilime büyük katkılar sağlayan Alan Turing’in bir sabah evinde intihar etmiş bir durumda bulunduğunda yanında ısırılmış bir elmadan geldiği söylense de firmanın kurucuları bunu yalanlamıştı.

İnternet üzerinden ve birçok teknoloji mağazası üzerinden satışa sunduğu ürünleri hakkında müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır.

Apple Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
0 216 282 15 11

Apple firması başta İphone adını verdiği telefonun yanı sıra birçok teknolojik ürüne sahiptir. Özellikle akıllı saat, tablet ve bilgisayar ürünlerinden oluşan teknolojik kategorisi bulunmaktadır.

Apple müşteri hizmetlerini arayarak satış öncesi ve sonrası ürünler hakkında bilgi alabilir yaşadığınız sorunları ileterek daha iyi hizmet alabilirsiniz. Ayrıca soru, istek ve önerilerinizi müşteri hizmetleri aracılığı ile firmaya iletebilmeniz mümkün.