Dünya alışveriş siteleri arasında bir dev olan bu firma hakkında sizler de yazımızda Amazon Türkiye iletişim formu, telefon numarası ve mail adresi gibi bilgilere ulaşabileceksiniz. Ancak tüm bunlara değinmeden evvel Amazon’un henüz Türkiye’de aktif olarak bir ofisinin bulunmadığını ifade etmek isteriz. Türkiye’ye sunulan hizmetler Amazon’un Alman sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla ürünler yurtdışından getirilmektedir. Ancak yakın bir zaman içerisinde de Amazon’un ülkemizde faaliyetlere başlayacağını da ifade etmemiz gerekir.

Amazon ismini dünyanın en büyük nehrinden almaktadır. Bu isim de aslında Amazon alışveriş sitesinin hedefleri hakkında bizlere bilgi vermektedir. İlk olarak kitap satan bir site olarak 1994 yılında kurulan bu site kendisini daha da çok geliştirerek teknoloji ve daha birçok alana atılım yapmıştır.

Amazon sitesi A’dan Z’ye birçok alanda ürün yelpazesine sahip olduğu için beğenilmektedir. Ayrıca sitenin kendine has ürünleri de bulunmaktadır ki bu ürünler bir hayli beğeni toplamaktadır. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz Kindle olmaktadır. Kitap satan bir site olmasının avantajlarını kullanan site elektronik kitap okumak isteyenler için harika bir cihaz tasarlamayı da ihmal etmemiştir.

Amazon Türkiye Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

00 1 206-266-2992

Amazon Türkiye 444 lü iletişim numarası bulunmamaktadır. Bunun yerine hangi ülkeden sipariş vermişseniz oranın müşteri temsilcileri ile görüşmeniz gerekmektedir. Bu sayede siparişleriniz hakkında bilgi alabilir ve aynı zamanda dilek ve şikâyetlerinizi iletebilirsiniz.

Amazon’un çok kısa bir süre içerisinde ülkemize de giriş yapacağını sizlere bildirmek isteriz. Dolayısıyla tüm bu mahrumiyetler o zaman kalkacak ve sizler de rahatlıkla Türkiye sayfasından siparişlerinizi verebileceksiniz. Amazon Türkiye ne zaman aktif olacak diye merak ediyorsanız bu konuda herhangi bir bilgi verilmediğini de ifade etmemiz gerekir.

Ayrıca Amazon Türkiye iletişim mail adresi kullanarak da iletişim kurmak mümkündür. Ancak bunun için yabancı dilinizin olması iyi olacaktır. Zira firmanın halen daha Türkiye sitesi aktif değildir. Tüm bunları gerçekleştirdiğiniz vakit sizler de Amazon Türkiye ile iletişime geçebileceksiniz. Amazon Türkiye’nin hali hazırda resmi bir web sitesi de bulunmamaktadır. Tüm bunlar hazırlık aşamasındadır.