Yapılan araştırmalara göre dünyanın en değerli sigorta markası olmayı başaran Allianz Sigorta, 70’ten fazla ülkede 140 binin üzerinde çalışanıyla 90 milyona yakın müşteriye sahip olarak, dünyanın en büyük sigorta ve varlık yönetimi şirketlerinden biridir. 1988 yılında Türkiye pazara açılarak ülkemiz şirketleriyle iş birliği içine giden Allianz Sigorta, günümüzde 12 bölge müdürlüğü, 4000 acentesi, 2000’in üzerinde banka şube kanalı, 6000’in üzerinde anlaşmalı kurumu ve 2500 çalışanı ile Türkiye’nin 81 ilinde 6 milyon müşterisine hizmet vermektedir.

ALLİANZ SİGORTA MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Ülkemizdeki 6 milyon müşterisine hizmet sunan, sorunları ve sigortacılık işlemleriyle ilgilenen Allianz Sigorta müşteri hizmetleri 0850 399 99 99 numarasıyla işlem yapmaktadır. Allianz müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Müşteri hizmetleri sayesinde Allianz Sigorta bünyesinde olan sigorta paketlerine ulaşabilir, bilgi alabilir, sigorta kapsamını başlatabilirsiniz. Allianz sigorta, kasko ve araç garanti sigortaları, zorunlu trafik sigortaları, özel ve tamamlayıcı sağlık sigortaları, bireysel emeklilik planları, ev ve işyeri sigortaları, seyahat sigortaları, sorumluluk sigortaları, nakliyat ve havacılık sigortaları, tarım sigortaları, DASK zorunlu deprem sigortası, uzman sağlık sigortaları, kendinize ve ailenize sunacağınız bireysel hayat sigortaları ve kurumlarınız için yararlanabileceğiniz topluluk esaslı birçok sigorta paketine müşteri hizmetleri aracılığıyla ulaşabilir, en yakın Allianz Sigorta Acentesine yönlendirilebilirsiniz. Sigorta kapsamları araç ve konutlarınız için fiyatlandırma olarak farklılık gösterebileceği için var olan mülklerinizin durumuna göre fiyat almanız gerekmektedir.

Allianz Sigorta’nın sağlık sigortası paketinden yararlanıyor iseniz deneyimli doktor ve hemşirelerden oluşan sağlık çalışanı kadrosu ile 7 gün 24 saat hizmet veren 444 91 17 numaralı ücretsiz sağlık danışma hattı da aktif olarak hizmet vermektedir.

ALLİANZ SİGORTA TÜRKİYE

Küresel ölçekte oldukça büyük ve tercih edilen bir firma olan Allianz Sigorta, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de müşteri memnuniyetini esas alarak 6 milyon olan müşteri sayısını daha da arttırarak maksimum seviyede hizmet vermeyi hedefleyerek çalışmalarını devam ettirmektedir. Müşteri memnuniyetine ve bağlılığında en iyi sigorta şirketi olmak, hayat, emeklilik ve sağlık alanlarında Pazar payı ve karlılıkta lider olmak, yeni nesil sigortacılığın gelişmesine öncülük etmek hedefler arasındadır. Allianz Sigorta Türkiye, müşterilerinin sağlıklarını, yıllar boyunca oluşturdukları varlıklarını korumak, hayatlarının tüm evrelerinde kendilerinin ve ailelerinin yanında olmak misyonu benimsenmiştir.