Çin menşeili Aliexpress iletişim formu ile sizler de firmanın müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve siparişleriniz hakkında bilgiler alabilirsiniz. 1999 yılında kurulan Alibaba Grup bünyesinde yer alan Aliexpress alışveriş sitesi 2010 yılında hayata geçirilmiştir. Uygun fiyatlı Çin malı ürünler satmasıyla tanınan bu sitede aynı zamanda orijinal ürünler de bulunmaktadır.

Bu sitede birbirinden farklı birçok Çinli satıcı bulunmaktadır. Çinli olmayan satıcıların sitede satış yapmalarına müsaade edilmemektedir. Master ve visa kartlarının yanı sıra havale ile de ödeme kabul edilen bu sitede birçok ürün sergilenmektedir. Dolar üzerinden satış gerçekleştirilse de ürünlerin fiyatlarının bir hayli uygun olduğunu ifade etmek gerekir.

Aliexpress Müşteri Hizmetleri İletişim Formu

Aliexpress 444 lü iletişim numarası bulunmamaktadır. Ancak bunun yerine Türkiye’den girenler için iletişim formu oluşturulmuştur. Bu form sayesinde sipariş, ödeme, indirimler, kuponlar, hesabınız ve daha birçok konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 7/24 açık olan müşteri hizmetleri talebinizi alacak ve ardından da inceleme yaparak size geri dönüş yapacaklardır.

Bu siteden yapılan alışverişlerde gümrüğe son derece dikkat etmek gerektiğini belirtmemiz gerekir. Zira bazı ürünler hiçbir şekilde gümrükten geçirilmez iken bazılarında da ok sayıda getirilmesi sıkıntı teşkil edebilmektedir. Zira ülkemiz kanunlarınca ticarete girdiği için ekstra vergi ödemeniz gerekebilmektedir. Bu durumda vergi ödeyerek malınızı alabilirseniz de bu sefer de bir hayli para ödemiş olacaksınız. Örneğin kesici delici aletler, sim kartlı telefon, kozmetik ürünleri gibi malzemeler gümrükten geçmemektedir. Bu ürünlerden sipariş vermeniz durumunda ürününüzün elinize gelmemesi pek ala söz konusu olacaktır. işte bu durumla karşılaşmamak için dikkatli olmanız gerekir.

Aliexpress iletişim mail adresi de bulunmamaktadır. Dolayısıyla tek erişim sağlayabileceğiniz yöntem form doldurmak olacaktır. Bu sayede sorununuzu anlatabilecek ve çözümünü öğrenebileceksiniz. Herhangi bir ofisinin ya da telefon numarasının olmaması iletişimi zorlaştırsa da bu yöntemlerle sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca siparişinizde bir sorun olması halinde bunu internet sayfası üzerinden iptal etme ve paranızı geri alma hakkınız da bulunmaktadır.  Aşağıdaki bilgileri kullanarak sizler de firmaya erişim sağlayabilirsiniz.