1993 yılında sektöre girişini yapan Aktif İleti, Türkiye’nin ilk özel toplu dağıtım firmasıdır. Sektör içerisinde yenilikleri takip eden anlayış ve müşteri memnuniyetinin ön planda tutulmasını teknolojik uygulamalarla desteklediğini iddia eden Aktif İleti, saha operasyonlarında mobil internet ve uydu gibi teknolojik unsurları kullanarak sahadan canlı ve doğru bilgi temin etmenize özen göstermektedir. İletinin gönderilme süreci boyunca yapılan işlerin hız, güvenlik ve şeffaflık üçgeninde yürütülmesine ve müşterilerin bu süreçteki yararları gözetilerek hareket edilmesine dikkat edilmektedir. Sahada yapılan işlerin müşteri tarafındaki devamının da en kolay ve düşük maliyetle yapılmasını sağlayacak iş süreçleri tasarlamalarına katkıda bulunursunuz.

AKTİF İLETİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Müşteri memnuniyeti ve güvenirliği ile sektördeki tercih edilen firmalardan biri olmayı sürdürmeyi, teknolojilerle sürekli olarak alt yapıyı besleyerek AR-GE çalışmalarını sürdürmeyi ve beklentilerden çok daha fazlasını sunmayı hedefleyen Aktif İleti’nin müşteri hizmetleri numarası 0850 333 0 327 ‘dir. Bu iletişim numarasından Aktif İleti genel müdürlüğüne ulaşabilir, ileti süreci ve iletinizin durumu hakkında bilgileri öğrenebilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz. aktif@aktif.com mail adresini de kullanarak Aktif İleti’ye mail yoluyla ulaşabilir, gerekli cevapları edinebilirsiniz.

Aktif İleti’nin internet sitesinde yer alan gerçek zamanlı son durum bilgi paneli sayesinde müşteriler iletilerinin son durumunu öğrenebilmektedir. Randevulu teslimat seçeneği ile, dağıtım performansının arttırılması ve hız kazanılması hedeflenmektedir. Şehir arası dağıtım yapan araçlardan, şehir için dağıtım ağının %80’nini kendi yönlendiren Aktif İleti, bunların avantajını kullanarak hız kazandığını söylemektedir.

AKTİF İLETİ ÇALIŞMA DÜZENİ

Aktif İleti, teslimatların hızını arttırmak amacıyla 3 saatte teslim, aynı gün teslim ve ertesi gün teslim hizmetleri sunmakta ve bu durum perakende ve finans gibi sektörlerin ürünlerini daha hızlı ulaştırmasına olanak sağlamaktadır. Cumartesi ve pazar günleri teslimat yapabilen firma, alıcının seçeceği özel zaman diliminde uygun olarak teslimat planlama özelliğine sahip. Diğer kargo firmalarının aksine iletileri gün içinde saat 23: 30’a kadar dağıtımını yaptırmakta. Teslimat sürecini paket veya ürün sayısına göre değil adres başına fiyatlandırdığı için bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetebilmektedirler.