Son yıllarda ülkemizde her şehirde bir üniversite açılarak ülke genelindeki tüm öğrencilerin yüksek öğrenim görebilmesi ve eğitim seviyesinin artması hedeflenmiştir. Bu hedeflerden bir tanesi de Kayseri de 2010 yılında açılan Abdullah Gül Üniversitesidir.

Adını Türkiye Cumhuriyeti 11.Cumhurbaşkkanı Abdullah Gül’den alan Üniversite Kayseri de yer alan 4 üniversiteden bir tanesidir. AGÜ, ülkemizde vakıf destekli devlet üniversite olma özelliğini taşıyan ilk üniversitedir. Üniversite ülkemizin en büyük sanayi bölgelerinden birisi olan Sümerbank Bez Fabrikası’nın bir eğitim kurumuna dönüşümü ile oluşturulmuştur. Kurum ayrıca ilk öğrencilerini 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında almıştır.

Abdullah Gül Üniversitesi birçok fakülte ve enstitüye sahip oldukça genç ve dinamik üniversitelerimizin arasında yer almaktadır. Bu bölümlerden birkaçı şöyle;

Bilgisayar, Elektrik – Elektronik, Endüstri, İnşaat ve Makine Mühendisliği Bölümleri

Mimarlık Fakültesi, İşletme Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü gibi birçok Fakülte ve Enstitüye sahiptir.

Abdullah Gül Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon Numarası
0 (352) 224 88 00

Abdullah Gül Üniversitesi 0352’li bir öğrenci işleri iletişim numarasına sahiptir. Öğrenci işlerini arayarak herhangi öğrencilik işlemlerinizi yaptırabilir sorunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.